0

Užitečné články o nožích

Sedm věcí, které stojí za úvahu dříve, než si vyberete konkrétní nůž
Tzv. nůž na přežití je pravděpodobně nejdůležitějším nástrojem ve výstroji nutné pro přežití v přírodě. Řadu věcí je možno v terénu oželet, ale bez dobrého nože se člověk neobejde. Existuje sedm věcí, které stojí za zvážení dříve, než se rozhodneme pořídit si svůj nůž.

10 + 1 rozdílů mezi běžným nožem a nožem taktickým
Co je to vlastně taktický nůž? Na první pohled se zdá, že tento typ nože vyrábí každá firma a že jej nosí každý člověk. Odpovídá tato představa skutečnosti?

Jak vybrat kvalitní kuchyňský nůž
Ne všechny nože jsou stejné – často se stává, že módní značka prodává nože nízké kvality za vysokou cenu, zatímco od méně známé značky je možné sehnat lepší, kvalitnější nože, které jsou levnější. Z kuchyňského nože se stane investice, která bude ve vaší kuchyni denně používána během vaření. Výběr nože dobré kvality, který je odolný, pevný a bude vám sedět v ruce, je nutnost. V tomto článku se dozvíte, na co koukat při koupi kvalitního kuchyňského nože...

O japonských nožích. Proč japonské nože?
Již po staletí se japonští řemeslníci zabývají ocelí. Japonci jsou známí výrobou těch nejlepších dlát, hoblíků, pil, mečů a nožů po mnoho let. Dnešní technologie kombinuje generace znalostí pro výrobu mechanických zázraků, jako jsou vysokorychlostní vlaky, stíhačky a budovy odolné proti zemětřesení vyrobené z oceli. Japonské nože čerpají z tradice, technologie a znalostí předávaných z generace na generaci, jak manipulovat s ocelí...

Jak vybrat ten nejlepší nůž na lov
Výběr toho správného nože pro lov není jednoduchý úkol, protože existuje přemíra druhů, zejména na internetu. Někdy můžete být zmateni, všechny mohou nakonec vypadat stejně, takž proč se trápit výběrem? Jen si hodit korunou? Čtěte dál a ukážu vám, jak rozeznat dobrý lovecký nůž od šuntu.