0


 • Popis

  Kombinovaný brusný kámen japonského typu Seburo ExtraSharp, zrnitost 2000/5000. Hrubší strana zrna rychle vyrovná a naostří ostří. A opak pomůže čepel do dokonalého stavu.

  Japonské vodní brusné kameny se snadno používají i pro začátečníky. S jejich pomocí můžete doma naostřit nože s vysokou tvrdostí oceli, aniž byste šli do specializované dílny. Před použitím se umístí na několik minut do vody. Z tohoto důvodu se v procesu ostření uvolňuje suspenze, která hraje roli lubrikantu. Díky rozdílné velikosti zrn oboustranné lišty je její použití univerzální. Může být použit jak pro jemné doostření nože, tak i pro jeho konečné leštění.

  Brusné kameny Seburo ExtraSharp jsou vyrobeny z vysoce kvalitního korundu (oxidu hlinitého). Tento materiál je extrémně trvanlivý a ostří na maximální možné úrovni. Všestrannost tohoto brusného kamene můžete vyzkoušet nejen na kuchyňských  nožích, ale můžete nabrousit nůžky, sekery, břitvy, dláta, kapesní a lovecké nože. Brusný kámen Seburo ExtraSharp 2000/5000 je vhodný na broušení symetrických i asymetrických čepelí s vyjímkou keramických nožů.

  Optimální rozměry kamene se dobře hodí pro ostření nože jakékoli velikosti - dlouhé kuchyňské nože i malé skládací nože. Všechna brusná zrna ve složení tohoto brousku jsou zcela homogenní, proto zajišťují hladké a vysoce kvalitní ostření.

  Japonské vodní kameny mají vyšší produktivitu a jsou schopny obnovit řezné vlastnosti téměř jakéhokoli nože mnohem rychleji než jiné typy ručního nářadí pro oblékání.